Türkçü Toplumcu Fikirmeydanı  

Geri git   Türkçü Toplumcu Fikirmeydanı > Basın-Yayın Güncel Konular > Türkiye'den Haberler

Seçenekler Tarz
Eski 09-06-2008, 20:09   #1
Akçura
Yönetici

İletiler: 1,026
Akçura - MSN üzeri İleti gönder
Varsayılan Erdoğan Aydın Doğan'a savaş ilan etti

Başbakan Erdoğan Aydın Doğan'a savaş açtı. İsmini vererek yüklendiği medya patronuna karşı çok ağır konuştu.

Başbakan Erdoğan, Doğan Grubu'na karşı kılıcı çekti. Erdoğan "Artık saygılı, gizli götürelim yok. Her şeyi millete duyuracağız" sözleriyle savaşı ilan etti..

Deniz Feneri davasıyla ilgili iddialara tepki gösteren Erdoğan, imar planı değişikliği talebini reddetiği için Aydın Doğan'ın kendisi için kampanya yürüttüğünü söyledi.

Aydın Doğan'a "hakkımda yazdığın iddiaları ispat etmezsen ahlaki değerlerden nasibini almamışsın" dedi...

Erdoğan partisinin Güngören ilçe kongresinde Doğan'a işte böyle yüklendi:

KAMPANYALARIN TEK SEBEBİ HİLTON

"Partimize haksız ithamlar var. Ak Parti alışılmış partilerden değil. Onlar Aydın Doğan'la pazarlığa oturmuş olabilir ancak biz oturmadık. Hilton Oteli için istediği plan tadilatını bana ve belediye başkanını yaptıramadığı için bu adımları atmaktadır. Bu kadar açık söylüyorum. Bunu bizzat bana ve belediye başkanıma teklif etmiştir. Ve istediğini alamadığı için de bu kampanyaları sürdürmektedir

HER ŞEYİ MİLLETE DUYURACAĞIZ

Daha önce desteklediği gazeteleri hangi metodlarla destekliyor, onları da duyacaksınız. Daha sonra o gazeteler nasıl kendisine tetikçilik yapıyor bunları da açıklayacağız. Bundan sonra artık saygılı götürelim, gizli götürelim yok. Her şeyi açık ve net millete duyuracağız

AYDIN DOĞAN İSPAT ETMEZSEN AHLAKSIZSIN

Günlerdir sürdürdükleri kampanya böyle cevapsız kalmamalı. Medya Grubuyla sürdürdükleri kampanyada Deniz Feneri ile ilgili benim adımı koydular. Ben böyle bir para mı almışım? Ben şimdi Doğan Grubu'na sesleniyorum. Bunu ispat etmezsen ahlaki değerlerden nasibini almamışsın demiştir.

SEN BU ÇAMURLARI KABUL EDERSİN AMA BEN ETMEM

Tayyip Erdoğan ne böyle bir para almıştır ne de böyle bir işe karışmıştır. Bunu hangi yüzle hangi anlayışla söylüyorsunuz? Birileri bizim adımızı vererek bu işi yapmış olabilirler ama sen nasıl bunu kullanabiliyorsun? Kusura bakma Aydın Doğan sen böyle çamurları kabul edebilirsin ama biz etmeyiz.

Alman makamlarına baskı yapmışız. Bugün Alman Savcı açıklama yaptı: " Bize hiçbir Türk makamı baskı yapmamıştır " Hak yerini er geç bulacak. Hiç endişe etmeyin. Vurdukça güçleniyoruz. Onlar bize iftira atıyor. Biz güçleniyoruz."

http://www.ortadogugazetesi.net/haber.php?id=8796
Akçura isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Eski 09-08-2008, 02:19   #2
Akçura
Yönetici

İletiler: 1,026
Akçura - MSN üzeri İleti gönder
Varsayılan Ynt: Erdoğan Aydın Doğan'a savaş ilan etti

Gündemi değiştiren Hilton Oteli projesi! Aydın Doğan 255 milyon dolara edindiği alanda 3 milyar dolarlık bir proje hedefliyordu

Hilton Oteli'nin bulunduğu araziye rezidans ve alışveriş merkezi yapmayı planlayan Aydın Doğan bölgenin Anıtlar Kurulu kararıyla SİT alanı ilan edilmesiyle hayal kırıklığına uğramıştı. Grup, 255 milyon dolara edindiği alanda 3 milyar dolarlık bir proje hedefliyordu. Daha önce Şişli Belediyesi'nin Doğan lehine yaptığı plan tadilatı, bölgenin kurul tarafından SİT alanı ilan edilmesiyle geçersiz kalmıştı. Anıtlar Kurulu'nun, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Kongre Vadisi Projesi'ne onay vermesinin ardından, bu bölgenin plan tadilatının onaylanacağı gündeme gelmişti. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Kongre Vadisi projesinin kuruldan onay aldığını, ancak Hilton Oteli arazisinin plan tadilatını kapsamadığını açıklamıştı. Topbaş, bölgenin Anıtlar Kurulu kararıyla doğal SİT alanı ilan edildiğini ve tadilat kararlarının kurul kararıyla mümkün olabileceğini belirtmişti. Plan tadilatıyla Hilton arazisinde yapılaşma oranının 3 emsal artması, bölgedeki yoğunluk nedeniyle uygun bulunmamıştı.

http://www.netgazete.com/NewsDetail....netgazete.com/
Akçura isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Seçenekler
Tarz