Anasayfa
 
   
Joomla extensions and Joomla templates by JoomlaShine.com
Türkçülüğün Esasları
Türkçülüğün Özü
A) Dilde Türkçülük
B) Sanatta Türkçülük
C) Ahlaki Türkçülük
D) Hukukta Türkçülük
E) Dinde Türkçülük
F) İktisatta Türkçülük
G) Siyasette Türkçülük
H) Felsefede Türkçülük
Büyük Türkçülerden
Türkçülerden Özlü Sözler

Sormaca
Açılım Anayasası'na
 

Genel İçerik
Marşlarımız
Görsellikler
Türk Dünyası Ezgileri 1
Türk Dünyası Ezgileri 2
Türkçülük Hakkında
Tüm Dosyalar
Tüm Yazarlar
Edebiyat
Makaleler
Tepkisiz Kalma
Ağelini Öneriniz
Belge Resim

Bilgilendirme
Türküler
Görsellik
Kitap Önerileri
Büyük Türkçüler
Büyük Türkçülerden
Azınlık veya Özerk Türkler
Nutuk
Duyurular
Özlü Sözler
Yorumsuz Resimler
Siyasi Dosyalar

  :: TSK'dan ABD-İsrail Koridoru'na balyoz
  :: Emperyalizmin Tetikçileri
  :: Komünistlerin Atatürk karşıtlığı
  :: Rockefeller'den yüzyılın itirafı
  :: Ayrılma bildirisi ve Sevr
  :: İstanbul Barosu’ndan yapılan 14 maddelik açıklama
  :: Öz Yurdunda Köleleşen Türk
  :: IŞİD – ABD ilişkisinin delilleri
  :: Barzani ve Erdoğan
  :: İran Türkleri Hapislerde
  :: Hitler’in Müftüsü Hacı Emin El Hüseyni
  :: Seçsis Neden Türkiye'de Kullanılıyor?
  :: Irak’ın 16. Tugayı Peşmergeye katıldı!
  :: Türker Ertürk , ABD tertiplerini ve ABD işbirlikçilerini açıklıyor.
  :: Hava Kuvvetlerinde Tasfiye
  :: Esad'ın Ulusal Kanal Söyleşisi
Türkçe
Türkçe Adlar
Türkçe İzgileri
Hayvan Adları
Türkçe Terimler
Göktürk Yazıtları
Kuş Adları Derlemesi
Türkçe Adlar Sözlüğü
Kazakistan Türkçesi Sözlüğü
Azerbaycan Türkçesi Sözlüğü
Dosyalar
Siyasi Dosyalar
Tarihi Dosyalar
Görüntüler
Dini Dosyalar
Belge Resim
Bilimsel Dosyalar
Atatürk
Eserleri
Makaleleri
Özlü Sözleri
Atatürk Dosyaları
İletişim
 

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Advertisement
İlgili İçerikler

Otuzdokuz Yıl Sonra Bozkurt Korkusu

Ağhesabı

 Bundan tam otuz dokuz yıl önce Hüseyin Nihâl Atsız, Ötüken dergisinde, Konya’da bir okulda yaşanan hadise sonrası “Bozkurt Korkusu” başlıklı bir yazı kaleme almıştı.

Konuyu kısaca özetleyecek olursak; 1972 yılında Selçuk Eğitim enstitüsünde 300’ü aşkın genç, Bozkurt rozeti takarak okula geliyor ve okul müdürü Yusuf Ziya Beyzadeoğlu bu öğrencileri Bozkurt rozeti taktıkları için disiplin kuruluna verip, okula Bozkurt rozeti ile gelinmesini yasaklıyor. Atsız ise bu durumların üzerine Bozkurt’un milli önemini vurguluyor.

Devamı...
 

Adım Yurtseven

Ağhesabı
Beni çoğunuz tanımazsınız
Gazetelerin bir köşesinde öğrendiniz adımı
Göğsümdeki nişanı bilmezsiniz
Muhtemelen yok olurum hafızanızdan

Devamı...
 

O Eski Türk Kadınları...

Ağhesabı
Ana’m anlatırdı, ninemden dinlerdim, kitapardan okurdum; eski Türk kadınları o kadar şanlıdır ki, kâh cephede görürsün, kâh evinde...Bakarsın ki, Cepheye kurşun taşır ya da cepheden kurşun atar...Evinde yara sarar, çocuk bakar...Vatan'ı evlat bilir de, toprağına bastırmaz gâvur ayağını...Namus bilir de vatanı, bırakmaz yalnız er'ini, yiğidini...
Devamı...
 

Silivri'de Toplu Mezar Buldum!

Ağhesabı

Güneydoğu’da bulunan bu toplu mezarlar neticesinde bazı yazarlar tarafından milletin hafızasına kazınmak istenen; güneydoğu’da bulunan toplu mezarlar demek, askerin faili olduğu toplu katliamlar, suçsuz yere öldürülen masum insanlar demektir anlamına gelen yazılar vurgulanıyor. Türk silahlı kuvvetlerini topla, tüfekle etkisiz hale getiremeyeceğini bilen dış güçler, Türk basınında bazı kalemleri dolaylı ya da direkt olarak satın alarak TSK’yı kalbinden vurmaya çalışıyor, haysiyetini, gururunu ayaklar altına almaya çalışarak, iftiralar ile etkisiz hale getirmeye çalışıyorlar. Bunun somut örneklerinide bilhassa 2007 yılından beri görmekteyiz. Asıl amaç ise; etkisiz, güçsüz bir Türkiye!   

Devamı...
 

Said Nursi Ebced Hesapları ile Ayetleri Tahrif Ediyor

Ağhesabı

Said Nursi Ebced Hesapları ile Ayetleri Tahrif Ediyor / Ayetler Said Nursi’yi Bildiriyormuş !

Risale-i Nur’un doğruluğuna ve değerine, Allah Kur’an-ı Kerim’de; Peygamber Aleyhisselam Hadis-i Şerifinde ; Hazreti Ali Efendimiz ve birçok ulema  kasidelerinde, kitaplarında “imza basmış”lardır. (Çeşitli risalelerde bu iddia aynen yer alıyor. Yeri geldikçe örnekler verilecek.)

Devamı...
 

Asala'dan sonra PKK oyunu

Ağhesabı
 Hem Osmanlı hem de Türkiye Cumhuriyeti, gerek jeopolitik ve stratejik konumundan dolayı, gerek ise, sahip olduğu zengin erk kaynaklarından ve bölgedeki doğal erk kaynaklarının kesiştiği güzergahın denetimini elinde tutmasından dolayı, tarih boyunca çeşitli entrikalara maruz kalmıştır. Malum güçler bu kirli tezgahlar (entrikalar) kapsamında zaman zaman siyasi ve iktisadi arenada bizzat başrolde görülürken, çoğu zaman perde arkasından replik okumuştur.
Devamı...
 

Türkçülük'ün Güncel Meseleleri

Ağhesabı

30 Yıl Önce Bir İşçi, Öğretmen ailesi - 30 yıl Sonra Bir İşçi Öğretmen Ailesi.

 Sene 1979 köyden şehire gelmiş binbir zorluklarla okuyup biri Fen Bilgisi öğretmeni olmuş, diğeri tekniker olmuş bir bayanla bir erkek evlenmişler.  Bu çiftten bayan olanı kadrolu öğretmen olarak atanır, diğer ise şehrindeki sigara fabrikasında işçi olarak göreve başlar.
Devamı...
 

Buse'ye

Ağhesabı

Bize bir buse ver

Zamansız gidişinin gölgesini sindirsin

Bize bir busen yeter

Amansız o sabahın acısını dindirsin

 

Beş fidanla düştü gülüşler vatan toprağına

Gecenin güneşi beş yıldızdı,

Ansızın kayan sonsuzlukta

 

Uğurlar gelinciklerini , iki pınar olmuş gözler,

Kilitlenmiş dudaklarda saklanmış sözler,

Ey karanlıklar, içinize çöksün keder!

Güzel vatan bize binlerce Buse ver.

 

 

Tanrıkut

 23.6.2010

22 Göçay 2010 tarihindeki,hain saldırıda şehit düşen 4 asker ve asker kızı Buse Sarıyağ’ın anısına

 

Timsah Gözyaşları 2

Ağhesabı

Yine, yaşamlarının en taze baharlarında kırılıp dökülen tazecik filizler! Yine, ateş düştüğü yeri yaktı. Yine, milletçe yanan yüreklerin ağıtlarına tek seslilikle yanık ezgiler. Ve yine bu körpecik filizlerin şehadetinden siyasi pay uman, reyting (izlenme oranı) peşinde koşan, ne olduğu tescilli hainlerin salyalı ağızları ve “sonuçta hayat devam ediyor” demeyi alışkanlık haline getiren aymazların timsah gözyaşları!

Devamı...
 

Subayların terfileri üzerine kirli oyunlar

Ağhesabı

Yüksek Askeri Şura kararlarına yargı yolunun açılması ile TSK’ne sızmaya çalışan Cumhuriyet düşmanları yüreklenmiştir. Bunun dışında dikkate alınması gereken bir başka konu ise Ergenekon, Poyrazköy, Kafes , Balyoz , Karagahevleri ve Erzincan gibi soruşturmalarla değerli, milli devlet ilkelerine bağlı yaklaşık 300 Atatürkçü askerin terfilerinin önünün kesilmesidir.

Devamı...
 

Yaş Kararlarına Yargı Yolu

Ağhesabı
 25 Nisan 2010 tarihinde oylamaya sunulan Anayasa’nın 12.maddesi nin değişmesi ile Yüksek Askeri Şura kararlarına sivil mahkeme yolu açılmıştır. Geniş  toplumsal uzlaşma ile kabuledilemesi gereken anayasa değişikliği, Akp’nin yangından mal kaçırırcasına alel acele yapılmaktadır. Bir sonraki seçimde iktidarda kalamayacağı belli olan Akp, kendisini Yüce Divan’dan kurtarmak ve Yüksek Yargı ile Ordu’ya sızmak isteyenler için son hamlesini yapmıştır.
Devamı...
 

Milli Kültürümüz Milliyetçilik

Ağhesabı

 Kültür, bir milletin gelişmesinde rol oynayan ve o millete özgü hareketlerin (Edebiyat, sanat, güzel sanatlar, bilim, sosyal yaşam v.s.) tümüdür. Etnik olarak saf bir ırk ve millet olmamasına rağmen, yalnızca T.C. sınırları içerisinde yaşayanları değil, yurt dışındaki bir çok milleti de Türk yapan güç, ortak kültür özelliklerinden başka ne olabilir? İşte bu güç (Ortak kültür) Türk milletini tarih boyunca bir arada ve kudretli tutmuştur, işte bu güç islamiyetten önce Çin’e, Selçuklu devrinde Haçlılar Seferlerine ve Osmanlı’nın son dönemlerinde Avrupa ülkelerine karşı, Türk milletinin birliğini sağlamış ve nihai olarak Türk Birliği’ni sağlayacaktır.

Devamı...
 

Urmiye Gölü Kurumasın

Ağhesabı

Urmiye Gölünün kurutulması, bölgenin doğasını ve birçok canlıyı yokettiği gibi yöre halkını da göçe zorlamaktadır. Bu konuda Dünya kamuoyu uyarılmalıdır.

Konunun ayrıntıları için tıklayın : Tıkla

 

Kiliselerin AB ve ABD Politikasındaki Yeri Ne?

Ağhesabı

Aslında herşey apaçık ortada. Kıbrıs meselesini çözeceğiz diyenler hala var olan gerçekleri görmezden gelerek ille de birleşik Kıbrıs oluşturacağız diyorlar. Kulaklarını güneyde cereyan eden siyasi ve dini statüdeki zatların tutumlarına tıkamışlar “Kıbrıs’ta barış engellenemez” diyorlar. Bir anlamda söylenen söz Doğru! Kıbrıs’ta barış engellenemez! Kıbrıs’taki huzur ve sukunet ortamını biz Kıbrıs Türkleri TSK’nın güvencesinden alarak tekrar Rumların ve batı dünyasının kucağına atamayız! Bu nedenle Kıbrıs’ta var olan barış ortamını yeniden birleşik Kıbrıs diyerek sizlere emanet edemeyiz!

Devamı...
 

Türkiye'de Türk çoktur

Ağhesabı
Bilgibağda dolanan ve “Türkiye’de Türk yok” veya “Anadolu’da Türk yok” adlı "spam" türü iletilere siz de rast gelmişsinizdir. Öyle birkaç satır veya paragraf değil, bayağı sayfalarca bilgi olan bu başlıklar insana sanki akademik bir yazı veya bir çalışma gibi geliyor, resimler, haritalar ve sözüm ona tarihi veya etimolojik bilgiler ile bayağı detaylı bir şey sanıyorsunuz. İşin aslını okumaya başlayınca anlıyorsunuz. Zira az-biraz tarih ve yine az-biraz etimoloji bilginiz bile size bu bilgilerin sokak dili ile “sıkmasyon” olduğunu gösteriyor. Bazen bu komik iddialara üşenmeden birkaç kere cevap yazdım ama başlığı açanların dönüp benim yazdıklarıma cevap veremediğini gördüm. Tabi önceden hazırlanmış bir metni belki de hiç okumadan binlerce siteye yayan bu şahısların cevap vermesini beklemek de benim hatam. İşin aslı yazının sonunda kaynakça olarak verilen yere baktığınızda ortaya çıkıyor. Keşke hiç okumadan oraya baksaymışım zaten okumazdım diyorsunuz.
Devamı...
 

Uyanalım Artık

Ağhesabı
 Bugün (18 Mart 2010) Çanakkale Zaferi’nin 95. yıl dönümü ve “Şehitler Günü”dür. Bu vesileyle ATATÜRK’ü ve silah arkadaşlarını bir kez daha saygı ile anıyorum, ruhları şad, mekanları cennet olsun.
Devamı...
 

Tepkisiz Kalma

Ağhesabı
 

Muharrem İnce'nin konuşması

Ağhesabı

CHP Milletvekili Muharrem İnce’nin çok sözü edilen konuşması.

Dinlemek için devam ediniz.

Devamı...
 

BOP Yıldızını Arıyor

Ağhesabı
Said Kürdi’nin (Said Nursi) şakirtleri olan Nurcuların, Kürtçülük yönü hakkında çok bahsedilmiştir. Nurculuğun bir kolu olan Fethullahçılar, genel itibariyle bu yönlerini açığa vurmaz;toplumda vatan millet ve bayrak gösterisi yaparlardı.Bu yöntemleri sayesinde birçok Türk gencini yanlarına çekerek pasifize(etkisizleştirme) etmeyi başarmışlar, Kürtçülüğün bayraktarlığını yapan mankurtlar olarak devşirmişlerdir.
Devamı...
 

24 Kasım PKK'nın Şehit Ettiği Öğretmenleri Anıyoruz

Ağhesabı

Güneydoğu’da en kutsal görevlerini yaparken, PKK’lı teröristlerce katledilen şehit öğretmenlerimizi saygıyla anıyoruz.

 

Hükümet ve Kuzey Irak Siyaseti

Ağhesabı
 Akp’nin izlemiş olduğu dış siyaset de en az iç siyaseti kadar telafisi olası olmayacak tahripler içermektedir.
Devamı...
 

Uyan Türk!

Ağhesabı

Ey uyuyanlar, size sesleniyorum!

Gözlerinizi hafifçe aralayın, görün, bakın neler olduğuna...!

Sizi ilgilendirmiyorsa yaşananlar, yüreğinizde ufacık bir sızlama olmuyorsa, acı duymuyorsanız, ebediyen uykuya dalın, bundan sonra hiç uyanmayın!

Ey gördüklerinden sonra dehşete kapılan!

Devamı...
 

Alıştay Çalıştay Salıştay

Ağhesabı
Son zamanlarda bu soysuz Liboş takımının tamamı, adeta birbiriyle yarışırcasına, Kürt Açılımından, Kürt sorununun cesur adamların cesurca tartışmaya başlamaları ile çözüme kavuşacağından, artık bu konunun gündeme alınmasından, T.C. ‘ yi her zaman ve her yerde karalayan DTP’ lilerle masaya oturulmasından, hatta bir parmağı ile burnunu öbür eli ile karnını karıştıran bölücübaşı , katil teröristle görüşülmesinden, yurdumuzda akan kanın ve harcanan milyar dolarlarının son bulmasından vs. vs. söz etmeye, bunları yazmaya ve konuşmaya başladılar.

Devamı...
 

Çin Faşizmi Devam Ediyor

Ağhesabı

 Doğu Türkistan’da 1949’dan beri süregelen resmi Çin işgalinin boyutları tarihin en büyük soykırımlarından birine doğru ilerlemektedir. 1949 yılında, Doğu Türkistan hükümetinin suikastla ortadan kaldırılıp, Çin tarafından işgal edilmesinin ardından, Doğu Türkistan’ı Çinlileştirme çalışmaları başlamış, Doğu Türkistan’ın yer altı zenginliklerine el konulmuştur. Çin, Nükleer denemelerini bu topraklarda yaparken, Doğu Türkistan’ın uranyum, altın ve petrol kaynaklarını sömürmektedir. Çin bölgelerindeki mahkumları Doğu Türkistan’a yerleşmeleri karşılığında serbest bırakan Çin hükümeti, bölgede nufüs dengesini bozan faşist uygulamalara imza atmaktadır. Başkent Urumçi’ye sadece son bir yılda 2 milyon Çinli yerleştirilmiş, 4000 yıllık Türk uygarlık beşiğinde Türkler azınlık konumuna düşürülmüştür.

Devamı...
 

Laik Olunmadan Milliyetçi Olunmaz

Ağhesabı
Sekülarizm, laisizm, jakobenizm gibi laiklik kavramları içerisinde boğulmaktansa meseleyi ‘Türkiye’de Laiklik’ olarak ele almak çok daha yerinde olur. Madem ki laiklik çok geniş bir kavram ve ‘nereye çekilirse oraya uzuyor’ o zaman temeli milli mücadele yıllarında atılan Atatürk’ün laiklik anlayışını kabul etmeliyiz. Zaten Türkiye’de yaşıyorsak ne Fıransa’daki ne de ABD’deki laiklik bizi hiç mi hiç ilgilendirmez. ’Laik olunmadan milliyetçi olunmaz’ savını desteleyen en önemli nokta burasıdır.
Devamı...
 

Akp'nin DTP'den farkı var mı?

Ağhesabı
 Batı sömürgeciliğinin Ortadoğu ve Asya’da hâkim olabilmesinin yolu Osmanlı Devleti’ni parçalamaktı. Bu amaçlarına yaptıkları oryantalist çalışmalar sonrasında ortaya çıkarılan farklılıkların kaşınması yoluyla ulaştılar. Ancak Osmanlı’nın mikro milliyetçilikle parçalanmasının ardından Batı sömürgeciliği erk kaynakları üzerinde tam hâkimiyetini kurabilmiştir.
Devamı...
 

Osmanlı'nın Çöküşündeki Önemli Bir Neden ve Günümüz

Ağhesabı
 Osmanlı’nın gerileme ve çöküşü üzerinde çok neden öne sürülür. Bu fikirlerin bir çoğu tamamen veya kısmen doğrudur zaten büyük devletlerin çöküşünü bir sonuca bağlamak doğru olmaz. Öne sürülen nedenlerden çok önemli bir tanesi vardır ki üzerinde pek durulmaz, durulması da istenilmez. Osmanlı’nın asli unsuru olan Türklüğü geriye itmesi gerilemesinin başlangıcı olmuştur.
Devamı...
 

Erbakan'ın Tarihi TV5 Konuşması

Ağhesabı

 Erbakan’ın Akp ve ılımlı İslamcı kesimin gerçek yüzünü deşifre ettiği tarihi TV5 konuşması.

 

 

Devamı...
 

Göktürk Yazıtları Üzerine

Ağhesabı
Göktürkler, metinlerde görüldüğü üzere “Teñri” (Tanrı) adı verdikleri tek bir yaratıcıya inanırlar ve Töreyi (Törü) Tañrıya bağlılık içersinde, “ebedî düzen”i kurmak amacıyla tutarlardı. Töre, eñ özet tanımla Türk yaşantısını düzenleyen yasalar bütünü demektir. Bunuñ içerisinde, devlet teşkilatlanma âdâbından aile birimine kadar her nesne, disiplinli bir düzenleme halinde yer alırdı. Zorlu bir coğrafyada Türkleri ayakta tutacak olan Türk normları, biñlerce yıllık birikimiñ verdiği tecrübe ve olgunluk ile töre’niñ öñemli bir kısmını ortaya koymuştu
Devamı...
 

ART'ye Destek

Ağhesabı

 

ART’ye yapılanları kınıyor, seyredilmesini destekliyoruz. Seyretmek için tıklayınız.

http://www.avrasya.tv/s-canliyayin.html

 

 

Kemal Yavuz Paşa'dan Barzani yorumu

Ağhesabı

Kemal Yavuz Paşa’dan  Akp yorumları için devam ediniz.

Devamı...
 

Gladyocu İftirası

Ağhesabı
 Türkiye’de son 3 yıldır koparılan yaygara ve karşı devrim niteliği taşıyan Ümraniye   (Ergenekon) operasyonu üzerine oluşturulan bilgi kirliliği öyle bir noktaya ulaşmıştır ki ak olana kara , kara olana ak denilmektedir.
Devamı...
 

TRT'ye Uyarı

Ağhesabı

 Türk halkının emekleri ile kurulmuş , vergileri ile ayakta duran resmi TV kanalı TRT’nin siyasileşmesini ve AKP’nin Fethullahçı kanadının gayrı resmi yayın organına dönüşümünü üzülerek gözlemlemekteyiz. Fethullah sevgisi ile övünen Hakan Şükür’e haftada 3 saatlik yorumculuk karşılığında 70 milyar ödeyen TRT ; şimdi de Türkiye’ye girmesi yasaklı olan Şivan Perver adlı kürtçü sanatçıya izlence yapmasını teklif etmiştir. Bizim paralarımızla bu bölücü zengin edilemez!!!

Bu kabuledilmez alçakça teklif karşısında sessiz kalmayınız. TRT’ye kınama iletisi gönderiniz.

http://www.trt.com.tr/Kurumsal/Iletisim.aspx 

 

Kendilerini Sağcı Sanan Ülkücülere... Yorumsuz..

Ağhesabı
 

Çivisi çıkmış bir ülke ve Özalgiller

Ağhesabı
 13 Ekim akşamı yayınlanan Siyaset Meydanı izlencesinde Korkut Özal , Türk tarihi açısından ihanetin boyutunu gösteren çok çarpıcı bir açıklamada bulundu. Türkoğlu tarihin bu olaylarını özenle belleklerine kazımalıdır. Korkut Özal , ağabeyi Turgut Özal’ın Türkiye adını değiştirmeyi arzu ettiğini açıklamıştır. Korkut Özal , ağabeyinin Cumhurbaşkan’ı iken kendisi ile yaptığı özel sohbette kendisine Türkiye Devleti adının Anadolu Devleti olarak değiştirilmesi gerektiğinden , böylece kapsayıcı bir devlet olacağından bahsetmiştir. Korkut Özal, konuşmasına ağabeyinin Kürt sorunu için somut adımlar attığı için öldürüldüğü iddia ederek konuşmasına devam etti. Turgut Özal’ın bu fikirlerini, her hangi bir ortamda söylenmiş siyasi söylem olmanın ötesinde kardeşi ile yapılmış dost sohbetinde söylemiş olması, yaşanan olayın vehametini açıkça ortaya koymuştur. Çünkü içtenlikle yapılan bu kardeş sohbeti Cumhurbaşkan’ının gerçek görüşlerine işaret etmektedir.
Devamı...
 

Hanifliğin Perde Arkası - ılımlı İslam tasarısı

Ağhesabı
 Haniflik, Hz.İbrahim peygamber aracılığıyla indirilen dindir. Aynen Hz. Musa’ya, Hz. İsa’ya ve son Peygamberimiz Hz. Muhammed’e(s.a.v) indirilen din gibi. Son dönemde Haniflik dini tarihin tozlu raflarından indirilip yeniden insanların önüne konulmaya çalışılıyor.
Devamı...
 

Obama hakkında bilinmeyenler

Ağhesabı
 Toronto radyosundan Richard Syrett ve yazar Leo Zagami yaptığı açıklamalarda Obama’nın 32.derece mason olduğunu belirtip ve İllumunatu bağlantısından bahsetmiştir.
Devamı...
 

Bala bandırılmış acı gelecek...

Ağhesabı
         ABD’de seçimler yapıldı. ABD halkı büyük güç merkezinin yarattığı evsizlik-işsizlik korkusu pompalanarak Obama’yı Başkan seçti. Durum açıklığa kavuşmuştur. Güç merkezi kötü polisi geri çekip iyi polis olanı istemiştir. Dünya bakımından tehlike iki kat büyümüştür.
Devamı...
 
<< İlk < Önceki 1 2 3 4 Sonraki > Son >>

Sonuç 39 - 76 Toplam 123
 
Yazarlarımız
Neden Türk Birliği
Tavsiye Ettiklerimiz
Yasaklı Belgesel
Tebriz Türk Takımı
Tolon Paşa ve Ordusu
O.Sinanoğlu Sohbet
İthal Tohum İhaneti
Durum Çözümlemesi
Zekeriya Öz Hakkında
Kurtuluş Savaşında 2000 Kırgız
Hakikat nerede?
Etki Ajanları
Çıkışyolu Turan
Dilde Birlik ve Türklük Şuuru
TSK'yı Yıpratma Girişimleri
Siyasetimiz Nasıl Düzelir
Sivil cehalet
Türk Ülküsü
Mevlana'dan Öğütler
Kazak ve Türkiye Türkçesi
Ampulün Anlamı
Said-i Nursi'nin Gerçek Yüzü
Bor Madeni ve Önemi
İran'a şeriat nasıl geldi?
Atatürk'ün Kaleminden
Hablemitoğlu Belgeseli
Gül'ün Süreci
Gizli Mutabakat
Gladyocu İftirası
Kürt Federe Devletine
Gökşad'tan

Saçların gezerdi yüzümde eskiden

Ağlarsın

Saçların gezerdi yüzümde eskiden,

Şimdi yanaklarımda damla damlasın.

Ne çok severdim dizinde yatmayı,

Şimdi uykumu bölen keskin bıçaksın.

 

Nefesin vururdu nefesime her akşam,

Şimdi soluğumu kesen acı rüzgarsın.

Bütün dertlerim yalnız sende biterdi,

Şimdi yüreğimde kapanmaz yarasın.

 

Şehre uzak yerlerden yıldızlar sayardık,

Şimdi gökyüzünde en uzak yıldızsın.

Ne çok özledim seni anlatabilsem,

Şimdi oturup kana kana ağlarsın...

 

Çorlu, 2002

Gökşad

 

Gölgeler

Gölgeler

-I-

Ömrün gölgesi olsun ömrümün

Uzayıp gitsin ardımca

Ben gidersem bir ikindi vakti...

Ki sen bir Cuma sabahı gelirken

Ömrüm gölgesi olmuştu ömrünün

Uzayıp gitmişti ardınca...

 

Ankara, 2004

 

Gölgeler

-II-

Bütün zamanların tek suçlusu ben miyim

Üstüme bir bulutun bile gölgesi düşmez

Bu karanlık sahrada neye pervaneyim

Kapanan gözlerime bir ışık düşmez...

 

Medet ey sevgili, yandım bu çölde!

Bu nasıl bir serap, bu nasıl bir gölge?

Düştüm düşeli bu amansız hüzne

Divane yüreğim bir lahza gülmez

                                  

Ankara, 2004

 

Ahiret'te

 


 

Tanrım sen varlığı yaratansın

Canlı cansız her şeyi kuşatansın

Bir dileğim var sen bağışlayansın

Desem korkarım demesem yer beni

 

Garip gönlüm gece gündüz âhtadır

Dileğim gönlümde sana âyandır

Kusur kulundan bağış katındandır

Desem korkarım demesem yer beni

 

Bedenimi balçıktan sen halk ettin

Yüreğime dünyayı sen dar ettin

Gönlüm coştu, dilimi sen lâl ettin

Desem korkarım demesem yer beni

 

Tanrım hurilerin gözümde değil

Aşk için bir ömür yeterli değil

Hâşâ Kaynaroğlu isyanda değil

Âhirette sevdiğime ver beni

 

               Ankara, 2003

 

Sır Kapısı

Sır Kapısı

 

Kırk sır kapısı açıldı gözlerinde

Kırk ayrı yol var her kapının birinde

Her yol ağzında ayrı idam ettiler

Sade tenim kaldı saçının telinde

 

Bir tel saç ile bağladılar çenemi

Üç tas su ile yıkadılar tenimi

 

Beni gonca gül yaprağına sardılar

Musalla diye avucuna koydular

Nasıl bilirdiniz diye sordular

Sustum da dinledim başka bir alemde

 

Aşkı bilmeyenler hiç ses çıkarmadı

Mecnun dedi ki “beni utandırmadı”

 

Kaynaroğlu, adını toprağa verdin

İki kaş arasından sıratı geçtin

Lokman’ın sırrını sen âşikar ettin

Ölü müsün diri mi, bilmez hiç kimse.

 

Ankara, 2004

 

Nevruz

  

Nevruz

Gökyüzünde göç başlar vakit gece

Sultan kız batıdan doğuya göçer

Toy düğün başlar Türkistan ilinde

Sultan Nevruz önünde gergef işler

 

Bize de gel bilinmez bir saatte

Benim de ölülerim yeyip içsin

Rızkımızı bulalım bu yengi gün’de

Bütün alem Tanrı’ya secde etsin

 

Esir Türkleri unutma Sultanım

Onlar beklese de başka baharı

Birgün muhakkak biter bu zalim kış

Yine az görür Türk, koca dünyayı

 

Hazar’a muhabbet götür sultanım

Yesevi’den hikmet getir bizlere

De ki özlemiş sizi Kaynaroğlu

Gayrı dayanmazmış gönlü hasrete

Gökşad

Sivas, 1997

 

Kuşların Rüyası

Kuşların Rüyası 

Kuşların rüyasına girdim dün gece

Karar verdim bunu hep yapacağım

Hepsi de uyuyordu gözlerinde

Onları mı yoksa seni mi kıskanayım

 

Güya bir bülbül senin nefesinden

Şiirler okuyordu seher vaktinde

Şaşırdım kaldım, ses benim sesim

Dedi ki “İlham” derler buna sizin alemde

 

Rüyasında bir güvercin konup pencerene

Uzatıp kanatlarını tutundu ellerine

Şaşırdım kaldım, el benim elim

Dedi ki “Vuslat” derler buna sizin alemde

 

Bir serçe rüyasında kanat çırpıp

Su içti avuçlarından kana kana

Şaşırdım kaldım içim yanmış benim de

Dedi ki “Mecnun” derler buna sizin alemde

 

Kuşların rüyasına girdim dün gece

Gördüm ki seni seviyorum her bedende

Bir kaknus yaklaşıp kulağıma sessizce

Dedi ki “Kader” derler buna sizin alemde

 

Dedim ki “Hayrolur İnşallah...”

Gökşad 

Ankara, 2004

 

Gidişine Ağıt

 

 Mecnûn düşünde gördü Leylâ’yı bir gece:

 Ve sen, şehirlerini benim ülkeme kurdun,Pâyitahtını benim yaralı kalbime..

.Seni bir kan pıhtısı gibi elimde tuttum.

 İnsafsız rüzgârlar uğradı yurduma: 

Yağmur kar ortasında bir çöle düştüm,Kum fırtınasında tutundum saçlarına...

Sen uykudaydın, ben kâbuslar gördüm. 

Buğday tarlalarına kızgın alevler düştü: 

Çıplak ayaklı çocuklar savruldu her yana,

Çıplak ayaklı yıldızlar gibi darmadağın...

Ne olur beni de kat, beni de kat dualarına. 

Seni düşümde gördüm,  tam altı yıl önce: 

Ve sen, gözlerini giyindin Asya ceylanlarının,

Ak sakallardan miras bir huzur yüzünde...

Gezinip durdun içinde bütün damarlarımın.    

 Benim yüreğim mahşer, senin gönlün sırat: 

Zalim bir korku boğazlar sevincimi,

Gözlerim karanlık benim, senin gözlerin hayat.

Gözlerim hiç görmesin gittiğini...  

Ki o Selçuklu şehri seni bırakır mı bilmem:

 Lacivert göğünde gözlerin, bir muska gibi dururken,

Vakitsiz düşer toprağa kırkikindi yağmurları.

Bin yıllık Medrese, yeni bir Eylül’e soyunmuşken... 

Yıldızlara söyle seni geri getirsinler: 

Onlar bilir benim çekik gözlü yüreğimi.

Geçmişin saçından tut, sana yol göstersinler,

Yıldızlar bilir benim gökçe soylu düşlerimi... 

Ankara, 2003

Gökşad 

 

Gözlerin

 

Gözlerin

 

Sanki deryalara dalar giderim

Baktıkça içimi yakar gözlerin

Her şafak vaktinde çalar kapımı

İlmiği boynuma takar gözlerin

 

Mecnun’u çöllerde koyar çaresiz

Ferhad’ı dağlara salar gözlerin

Yanımda yöremde ölüm gezdirir

Benim peşimde o yeşil gözlerin

 

Başı dik dağlara yasla sırtını

Dolunay akşamı kaldır başını

Her kim ki yazarsa kişi bahtını

Ezelden alnıma yazmış gözlerin

 

Dört duvardan gayrı yerim olmadı

Kendi gölgem bana sadık kalmadı

Şu yalan dünyada yüzüm gülmedi

Benim tek servetim senin gözlerin

 

Kefenimi yeşil sarın, beyaz olmasın

Mezarımı göğe kazın yerde kalmasın

Sevdiğim gözünden yaşlar akmasın

Gider Kaynaroğlu, kalır gözlerin

 

Sivas, 1998

 


En Çok Okunanlar
   
 
Benzer Yazılar